Мапа

«Рішучий»: Хочу зробити щось для Києва: добре, правильне

«Мене геть не влаштовує те, що відбувається сьогодні в Києві, – розповідає боєць 95-ї аеромобільної бригади Іван Трембовецький. – Ми рік провоювали. Повернулися, думали, тут щось уже змінилося на краще з новою владою. Але швидко зрозуміли, що все залишилося, як раніше. Всі, хто дорвався до влади, тільки хочуть грошей, а про людей не думають взагалі».

Іван, як і багато майданівців, після революції пішов воювати вже із зовнішнім ворогом на Донбас. Не завжди знаходяться слова, та й бажання розповісти про пережите на фронті. Одне він знав тоді точно: воював за свою країну, за майбутнє дітей. Але після демобілізації побачив зовсім іншу картину. Країну знову розтягують на ласі шматочки як представники нової влади, так і чиновники часів Януковича. Корупція не зникла, а інколи ще й більше розквітла, працюють ті самі схеми, відкати, «кришування».

Про те, як народний депутат Борислав Береза намагається змінити столицю і життя киян на краще, зробити місто комфортним для всіх, почув ще на фронті від свого бойового друга Євгена Турчака. Пізніше, під час приїзду Берези в Слов’янськ, познайомився з ним особисто.

«З’ясувалося, що у нас багато в чому співпадає бачення майбутнього. Береза запропонував після фронту приєднатися до громадської діяльності. Ідея сподобалася. Коли приїхав до Києва, то особисто переконався, що за сприяння Берези на Троєщині наводиться порядок: закриваються підпільні ігрові зали, нелегальні торгові точки. Завдяки йому вдалося запобігти забудові висотками скверів. Допомагав йому і хлопцям закрити незаконний штрафмайданчик у Деснянському районі, де машини розбирали на запчастини. Поступово влився в колектив і став його частиною, а він моєю», – каже Іван.

Пізніше, коли з’явилася ініціатива об’єднатися в організацію «Рішучі громадяни», довго не роздумував. Як зазначає Трембовецький, одним з головних мотивів було те, що побачив політика, якому не байдуже, який намагається робити щось корисне для людей, а не наживатися на них. Тому прийняв рішення, що треба об’єднуватися і робити правильні справи. Тим більше, що поруч були ті, хто пройшов нелегкий шлях від Майдану до фронту. А в них Іван упевнений.

«Хлопці в організації всі ідейні, борються на праві справи», – зазначає він.

Обурений, що в Києві йде така спекуляція на війні. «Спекулюють, що йде війна, тому у нас такі соціально-економічні проблеми. Хоча всі ці чиновники і політики взагалі не розуміють, що там відбувається, як це виглядає. В той же час вони на всьому, чому можна, заробляють гроші собі в кишеню. Це огидно і прикро. Скільки людей на Майдані постраждало. Скільки страждає і ще постраждає. Яке відношення до інвалідів війни. Як працюють державні структури, де суцільна бюрократія. Просто знущання», – емоційно каже «Рішучий».

Йому дуже хочеться, щоб у країні і в Києві все налагодилося: «Хочу бути з цією організацією, продовжувати боротьбу через політику. Зробити щось для Києва добре, правильне. Ті ж МАФи треба узаконити, щоб гроші надходили в бюджет і правильно згодом розподілялися на потреби Києва. Крім того, правоохоронні органи повинні бути на боці закону, а не «кришувати» підпільні казино, наркодилерів і борделі, які, – зазначає він із жалем, – у нашому місті процвітають».

Тому, каже учасник руху, він разом з іншими небайдужими громадянами вирішив, що треба самим починати змінювати країну.

Особливо Іван Трембовецький переживає за майбутнє дітей та молоді, хоче, щоб вони жили в гарному місті, яким воно було раніше: зеленому, з нормальними дорогами. «Дуже важливо – це патріотичне виховання молоді та дітей. У школах повинен бути урок патріотичного виховання. Крім того, необхідно створювати якомога більше спортивно-оздоровчих шкіл і клубів, усіляких студій, щоб діти перестали сидіти біля комп’ютерів і калічити себе», – переконаний Іван.

всі історії