Мапа

Вакула: Скільки можна красти в цьому місті?

Володимир Островський або, як звуть його друзі, Вакула пішов воювати на Донбас одразу, як тільки там почалися сепаратистські прояви. До цього пройшов весь Майдан разом з «Правим сектором». Там і познайомився з Бориславом Березою.

«Повернувся я з фронту в жовтні і побачив, що поки одні воюють, інші на цьому заробляють. Хіба це нормально? Даруйте за пафосність, але заради чого була пролита кров «Небесної сотні» і наших бійців на сході?», – питає Вакула.

За його словами, один з головних принципів Берези: якщо ми тиснемо руку, то ми від початку і до кінця разом. На жаль, багатьма вже революційними політиками ці правила були порушені. Тому Вакула вирішив залишитися з Бориславом Березою, щоб разом будувати ту країну, заради якої стояли на Майдані і воювали на фронті.

Ще під час парламентської кампанії восени 2014 року Володимир Островський разом з командою Берези займався очищенням Деснянського району від підпільних казино та «наливайок».

«На жаль, деякі з цих закладів належали тим, хто пройшов Майдан, і вони просили нас закрити на це очі. Чого ми, звичайно, не зробили», – розповідає він.

Наразі Вакула завжди готовий допомагати Бориславу Березі. У політиці він себе не бачить, але у нього є величезне бажання разом з командою «Рішучих громадян» робити Київ кращим і комфортнішим містом. Як зазначає Володимир, він добре бачить, як депутати домовляються про одне, а голосують за інше.

«Чесно кажучи, це публічний будинок, а не парламент. Навіть революційні депутати відстоюють інтереси олігархів. Таких парламентаріїв, мені здається, 95%», – вважає Вакула.

Київ для нього – окрема тема. На запитання, що змінилося в столиці за цей період, Вакула емоційно відповідає: «Скільки можна красти в цьому місті? Знаю з неофіційних джерел, що тільки на зовнішній рекламі мерія отримує близько 5 мільйонів гривень щомісяця. Де ці гроші? Невже Кличко, зовсім небідний громадянин, не може ці кошти використати на ремонт горезвісних київських доріг? Провести відкритий тендер, запросити тих, хто має досвід, німців, наприклад, і зробити наші дороги якісними? Мер повинен бути господарником!»

На його думку, Береза – один з небагатьох, хто намагається щось змінити на краще. Хоча для того, щоб добитися справедливості і виконання закону, політик змушений кудись бігти, брати «за вухо» чиновників, оприлюднювати корупційні схеми. І тільки тоді влада, зціпивши зуби, відмовляється від того чи іншого шматка пирога.

Тому в правильності свого вибору Вакула не сумнівається. Зараз, як ніколи, у владі потрібні активні і рішучі політики. Тільки тоді Україна зможе стати по-справжньому процвітаючою державою.

всі історії