Мапа

Тетяна Андрійшина: Тільки спільними зусиллями можна досягти результату

Тетяна вже не перший рік відстоює права киян і бореться проти безчинства столичної влади. У 2012 році Тетяна Андрійшина за підтримки рішучих громадян Деснянського району почала свій спротив проти київських чиновників, які відмовлялися виконувати свої прямі обов’язки. Тоді столична влада виділила кошти на проведення ремонту в під’їзді, де вона проживає. Тетяні вдалося з’ясувати, що сума складає 120 тисяч гривень. Але під час ремонтних робіт стало очевидним, що насправді грошей набагато менше. У розмові з робітниками з’ясувалося, що сума скоротилася в рази – до 23 тисяч на три (!) під’їзди. Заплановані енергозберігаючі лампи і зовсім не збиралися встановлювати. Після численних звернень до КМДА підрядник закупив енергозберігаючі лампи, а прокуратура порушила кримінальну справу.

В активі Тетяни чимало перемог над нечистими на руку чиновниками та забудовниками, які намагаються заробити собі великі гроші, отримуючи в оренду земельні ділянки, що належать громаді, за допомогою корупційних схем. Зокрема, недавно КМДА розпорядилася засипати виритий у 2012 році котлован за адресою вул. Кіото, 5-9, який становить небезпеку для дітей. Хоча і тут чиновники схалтурили: будівельне сміття скинули в котлован, а для дітей просто розтягнули біло-червону стрічку.
Окремим рядком Тетяна позначає протистояння рішучих громадян Лісового масиву із забудовником ТОВ «Женсан» і київською владою. За її словами, це одна з найскладніших незаконних забудов.

Передісторія. У 2004 році депутати Київради ухвалили рішення про передачу ТОВ «Женсан» у довгострокову оренду на 25 років земельну ділянку площею 4,01 га для будівництва, експлуатації та обслуговування торгового центру з багатоповерховим паркінгом біля станції метро «Лісова» між проспектом Броварським та вулицею Кіото. При цьому в громади фактично відібрали частину земель. Під вирубку потрапив і парк «Кіото». Кілька років про незаконне землевідведення ніхто з місцевих жителів і не здогадувався, поки наприкінці 2009 року забудовник не перегородив парканом транспортну розв’язку.

Після цього ініціативна група почала писати скарги у відповідні інстанції. Так, Державна інспекція сільського господарства визнала, що рішення Київради про землевідведення незаконне. Багато порушень, зокрема, відповідно до Генплану Києва, адже це – зелена зона. За результатами перевірки екологічної інспекції було порушено кримінальну справу. Екологічна інспекція встановила, що на відведеній ТОВ «Женсан» ділянці вміст аміачної селітри під соснами перевищує встановлені норми в 404 рази.

У 2013 році прокуратура встановила, що державі завдано збитків у розмірі 419 тисяч гривень у результаті знищення зелених насаджень і забруднення хімічними речовинами території парку. Однак договір про оренду із забудовником так і не був анульований.

Боротьба продовжилася і після Майдану. За словами Тетяни, районна прокуратура Деснянського району знаходить масу відповідей-відписок, щоб відмовити у поданні позову. Мешканці написали колективну скаргу в прокуратуру міста. Позов був переданий до Господарського суду, але вже на третьому засіданні прокуратура його відкликала. Нонсенс – позов в інтересах держави був відкликаний. Рішуча активістка не виключає, що ТОВ «Женсан» безпосередньо вирішив питання з тодішнім генпрокурором Віталієм Яремою.

Разом із активісткою Валентиною Макаровою Тетяна кілька разів виходила з пікетом до прокуратури Києва, вимагаючи вжити заходів і відновити судовий позов.

Звернення до новообраної Київради і мера Віталія Кличка також не принесли результатів. Майже рік триває «розгляд». Вже було створено три робочих групи. Одну з них, до речі, очолював «ударовець»-забудовник Максим Микитась, з яким пов’язують незаконне будівництво на Микільській Слобідці. Кличко ж тільки робить гучні заяви, що киянам повернуть парк.

Тим часом єдиний, хто відстоює права мешканців Лісового масиву, – народний депутат Борислав Береза. До нього Тетяна звернулася ще до парламентських виборів 2014 року. Парламентарій постійно звертається до Київради з вимогою розірвати договір про оренду земельної ділянки. Після того, як жорстоко, до напівсмерті, побили активістку Валентину Макарову, Береза прийшов на засідання Київради і поставив вимогу внести питання до порядку денного. Але депутати не стали до нього прислухатися. Мабуть, життя киян, що відстоюють свою громадянську позицію, для них не має значення.
Тетяна Андрійшина на боці тих, для кого Київ – це не місце для заробляння на незаконних забудовах і життях городян. На її думку, сьогодні саме організація «Рішучі громадяни» бореться за Київ і його жителів. Ініціатори її створення об’єдналися заради того, щоб столиця України стала по-справжньому процвітаючим і красивим містом. Без корупції і беззаконня чиновників. Тільки так, спільними зусиллями, можна добитися результату.

всі історії