Мапа

Сергій Петренко: «Хочу розбудувати Україну, де добре житимуть усі чесні люди»

Посадовець, керівник, корінний киянин, активіст ГО «Рішучі Громадяни» Сергій Петренко усім серцем любить столицю, і особливо рідний район Голосіїв, де минуло його дитинство.

 

«Тільки парк чого вартий: там можна гуляти годинами, при цьому не помічаючи, що ти перебуваєш майже в центрі величезного мегаполіса!» – із захопленням каже Сергій.

 

В Голосієві зосереджено чимало науково-дослідних інститутів, зокрема, напівпровідників та ядерної фізики. Тому й не дивно, що в районі мешкали переважно діячі науки, радянська інтелігенція.

 

Сергій Петренко – людина цілеспрямована. Він упевнено просувався вперед: з відзнакою закінчив Київський інститут цивільної авіації, здобувши спеціальність інженера-математика та системотехніка, потім була аспірантура в НАН України, навчання у Данії, а після повернення – Академія державного управління при Президентові України. Ще на початку становлення незалежної України Сергій потрапив до державної служби, обіймав різні посади, бачив свавілля чиновників і корупцію, але завжди був чесним перед собою та людьми.

 

Тривалий час, зізнається Сергій, він навіть не помічав, як безжалісно і безкарно хаотичними забудовами спотворюють місто, псують паркові зони та набережні Дніпра. Але вісім років тому, коли «забудовна чума» простягнула свої руки і до ділянки неподалік будинку, де жив Петренко, прийшло і розуміння, і прагнення змін, і рішучість діяти. Навіть самостійно.

 

«Про те, що неподалік мого будинку ще з 1980-х років знаходиться дослідницький ядерний реактор при Інституті ядерної фізики, я знав давно. Як і те, що реактор досі діючий, і що це санітарна зона, в якій заборонено проводити будь-які роботи, не кажучи вже про будівництво 25-поверхової висотки», – зазначає Петренко.

 

Проте довелося докласти зусиль, аби довести аргументи до вищих інстанцій. За часів керівництва КМДА Черновецьким та Поповим роботи вдалося призупинити. Це була локальна, хоча і дуже важлива перемога для усіх мешканців району і для Сергія особисто. Але справжнім шоком для нього стало, коли після Майдану та перемоги Віталія Кличка на виборах мера будівельні роботи на цьому місті розгорнулися повним ходом. Звернення до градоначальника з вимогою розірвати договір про оренду з ТОВ «Будконсалтинг-інвест» жодного результату не дали: Кличко дійшов до своєї мети і перестав чути виборців. Депутати-забудовники з фракції «УДАР» виявились для нього важливішими.

 

Останньою надією залишався депутат Борислав Береза, про успіхи якого у боротьбі з забудовниками на Троєщині Сергій неодноразово чув. Борислав відгукнувся: приїхав, вислухав, підключив експертів та юристів. Він висунув ідею про блокпости на в’їзді на будмайданчик, допоміг з охороною. А потім пішов на сесію Київради, де виступив з вимогою про анулювання договору про оренду землі. Саме йому передали понад 10 000 підписів, зібраних під зверненням до Київради. Борислав передав цей документ депутатам, які нарешті ухвалили рішення про розірвання угоди.

 

«Був певний момент, коли мені здавалося, що нічого в країні не змінилося і до влади прийшли ті самі чиновники-корупціонери. Але саме Борислав Береза та його «рішуча» команда допомогли мені та всім активістам Голосієва зрозуміти: є справжні люди, які готові відстоювати інтереси громади. Разом з «Рішучими Громадянами» я хочу розбудувати Україну, в якій комфортно житимуть мої діти та усі чесні люди. Почну з Києва, щоб повернути йому колишню величну красу європейського міста», –  зазначає Сергій Петренко.

всі історії