Мапа

NEWs

Якщо надаються неякісні послуги з утримання будинку та прибудинкової території, як захистити себе?

Опубліковано: Листопад 6, 2017 в 3:45 pm

Категорії: Інструкції та поради

Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі – тарифи на послуги) затверджують органи місцевого самоврядування. Це визначено Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Кількість грошей, які громадянам потрібно щомісяця сплачувати «за комуналку», базується на економічно обґрунтованих розрахунках. А саме – на розмірах витрат, що потрібні виконавцям для надання (або виробництва) житлово-комунальних послуг.

 

Законом також передбачено, що через причини, які не залежать від виконавця, зокрема, збільшення або зменшення мінімальної заробітної плати, проводиться коригування встановлених цін/тарифів на житлово-комунальні послуги. Результати цих «коригувань» вже відчули на собі всі українці.

 

Порядком формування тарифів на послуги передбачено, що розраховуються вони окремо для кожного будинку.*

 

Кожна послуга має кількісні показники, тобто, цифри, які можна порахувати. Існує документально визначений перелік із 17 послуг, що мешканцям будинку має надавати кваліфікований персонал або спеціалізовані організації, а саме:

 

 1. Прибирання прибудинкової території.
 2. Прибирання сходів.
 3. Вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення,

перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення).

 1. Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі.
 2. Технічне обслуговування ліфтів.
 3. Обслуговування систем диспетчеризації.
 4. Технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем ГВП і ХВП,

водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації.

 1. Дератизація (заходи із знищення шкідливих гризунів: мишей, щурів та

ін.).

 1. Дезінсекція (заходи із знищення шкідливих побутових комах: тарганів,

клопів, бліх, кліщів та ін.).

 1. Обслуговування димових та вентиляційних каналів.
 2.     Технічне обслуговування та поточний ремонт мереж

електропостачання та електрообладнання, необхідних для електрозабезпечення технічних цілей будинку (освітлення місць загального користування, електропостачання ліфтів, підкачування води), систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньо-будинкових інженерних систем у разі їх наявності.

 1. Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньо-будинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків).
 2. Поливання дворів, клумб і газонів.
 3. Прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами;
 4. Експлуатація номерних знаків на будинках.
 5. Освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води.
 6. Енергопостачання ліфтів.

 

Через зростання рівня заробітної плати та цін на матеріальні ресурси тарифи на послуги збільшилися:

 

за обслуговування будинків, в 3,6 рази (з 888,0 до 3200,0 грн.),

за електричну енергію в 6,9 рази (з 0,2436 до 1,68 грн/кВт, з ПДВ),

за холодну воду в 3,8 рази (з 1,62 до 6,13 грн/куб. м, з ІІДВ),

за вивезення твердих побутових відходів в 1,6 рази (з 46,00 до 76,18 грн/куб. м, з ПДВ).**

 

Тарифи на послуги встановлені з визначенням розміру кожної складової. Штучно знизити тарифи до рівня, нижчого, ніж розмір економічно обґрунтованих витрат, неможливо. Проте, якщо послуга не надається або надається не в повному обсязі, її виконавець повинен перерахувати розмір плати. Зауважимо, що ця процедура виконується згідно з постановою Кабінету Міністрів України та розпорядженням КМДА.***

 

Як отримати перерахунок за неякісно надані послуги з боку ЖЕО, що обслуговують житлові будинки комунальної форми власності? Читайте в наступному матеріалі.

 

*Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

 

**Згідно з розрахунками економічно обґрунтованих планових (нормативних) витрат, на підставі яких розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 06.06.2017 № 668, зареєстрованим у Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві 12.06.2017 за №117/1709, затверджено тарифи для 8327 будинків комунальної власності територіальної громади міста Києва, що обслуговують підприємства.

 

***Порядок проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2013 №970, розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 09.03.2011 № 307 «Про впорядкування надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Києві».

Якщо надаються неякісні послуги з утримання будинку та прибудинкової території, як захистити себе?