Мапа

NEWs

Якщо неякісно надані послуги з боку ЖЕО, як захистити себе та отримати перерахунок?

Опубліковано: Листопад 6, 2017 в 3:48 pm

Категорії: Інструкції та поради

Порядок дій

 1. Визначити, які послуги не надаються або надаються у неповному обсязі чи неналежним чином. Витребувати Акт наданих послуг за місяць та за рік. В Акті має бути прописана тарифікація кожної послуги.
 2. Прибудинкова територія. На перший погляд, нею користуються майже всі. Але, з іншого боку, мешканці будинку відношення до неї не мають: не розпоряджаються нею зовсім і абсолютно не мають ніякого впливу на те, що на цій території робиться.  Тому що земля під будинком та навколо нього належить громаді міста, а не мешканцям будинку. Така ж ситуація, коли ОСББ не має землі у користуванні або власності. Тож за що ми сплачуємо? За прибирання раз на тиждень навколо будинку?

До речі, площу прибудинкової території, від якої залежить коефіцієнт, вам можуть міняти без вашого відома, вилучати та передавати у власність. Через це, в тому числі, з’являються будівлі перед вашими вікнами, а потім – скандали через них.

Що робити? Вам потрібно звернутися до балансоутримувача з вимогою надати викопіювання з прибудинковою територією та обґрунтуванням її утримання. Оскільки межі прибудинкових територій об’єктів житлового фонду в місті Києві не встановлені і не затверджені в установленому законом порядку, незрозуміло, скільки квадратних метрів приписано до кожного дому. Незрозуміло, як ці метри розподіляються по квартирах. Незрозуміло, скільки коштує окремо утримання будинку та окремо утримання прибудинкової території.

Якщо балансоутримувач не надав вам потрібних даних, ви можете аргументовано звертатися про відмову про сплату за утримання прибудинкової території.

 1. Комунальні послуги. Якщо ви як споживач вважаєте, що комунальна послуга надається неналежним чином або не надається взагалі, ви має право викликати представника виконавця для складання акту-претензії. Потім на основі акту провести перерозрахунок оплати вказаної послуги.*

Що каже Закон «Про житлово-комунальні послуги»:

Якщо є порушення умов договору виконавцем, споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача. В акті зазначаються строки, види, показники порушень тощо.

Представник виконавця повинен з’явитися на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором.

Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії   він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі.

Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.

Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді.  Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред’явленої претензії. Зразок Акту-претензії надається.

 1. Прибирання сходів і поверхів. Якщо стан їх утримання неналежний, робіть фото-фіксацію цього і направляйте фото на 1551 або 1557.
 2. Вивезення побутових відходів відходів. У разі їх несвоєчасного вивезення або взагалі не вивезення складається теж акт-претензія.
 3. Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі. З цим взагалі біда, тому що роками там ніхто не прибирав та навіть не заходить. Це – до моменту, поки щось не зламається. Там у нявності безліч комах, гризунів, голубів та їхніх фекалій. І цим усім ми дихаємо, бо на технічні поверхи виведені будинкові витяжки та протипожежні протяги. В таких випадках потрібно писати скаргу з вимогою створити комісію та провести обстеження даних приміщень. Результатом огляду повинен бути акт про обстеження.
 4. Дератизація та дезінсекція (заходи зі знищення шкідливих гризунів і комах). Заходи повинні проводитися декілька раз на рік, але цього не робиться взагалі, оскільки під час їх проведення може бути нанесена шкода мешканцям будинку. Відселити чи хоча б на час обмежити доступ до житла балансоутримувач не може. Проте, гроші за дані послуги беруть справно.
 5. Обслуговування димових та вентиляційних каналів. Це – запорука протипожежних заходів.У разі пожежі вони повинні врятувати вам життя та не дати задихнутися від диму. Але в 98% будинків комунальної власності дані канали не працюють. Провайдери використовують ці системи для прокладки мереж інтернет-зв’зку, а ми сплачуємо за дану послугу.
 6.  Технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання. Дані мережі потрібні для електрозабезпечення технічних цілей будинку: освітлення місць загального користування, електропостачання ліфтів, підкачування води, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності.

Саме завдяки даному пункту у вашому будинку повинні міняти лампочки, а замість цього списують на це тисячі гривень щорічно! Про системи димовидалення ми згадували вище, вони не працюють, як і пожежні гідранти та пожежна сигналізація. Отже платити ви не повинні за це!

 1. Поточні ремонти. Тут взагалі складна ситуація. Наявність факту здійснення поточного ремонту проконтролювати важко. Але згададайте хоча б той факт, що навіть дитячі майданчики ви ремонтуєте за свій кошт, або це роблять під час виборів кандидати в депутати. Отже, послуга надається не в повному обсязі або взагалі не надається.
 2. Полив прибудинкової території та клумб. Саме ця послуга найчастіше виконується не в повному обсязі або взагалі не виконується. Але ми сплачуємо за неї! Президент України Петро Порошенко підписав Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Отже, тепер за всю витрачену на полив воду повинні сплачувати мешканці будинку. Може, краще, щоб і не поливали. Але акти про ненадання послуги все ж таки доведеться складати.
 3. Прибирання снігу. З цим все зрозуміло, але питання, чому ми сплачуємо цілий рік за однаковим тарифом? Ми платимо гроші за утримання будинку та прибудинкової території, а сніг, у кращому випадку, прибирають пару місяців на рік.

Який висновок з усього вищесказаного? Тарифи зросли, а якість наданих послуг – ні! І тільки від нашого з вами контролю залежить, скільки ми будемо сплачувати за утримання будинку та прибудинкової території та наскільки якісними будуть послуги, про які йшла мова. Отже, щоб не сплачувати за повітря, не будьте пасивними!

*Закон «Про житлово-комунальні послуги», стаття 18

Оскільки спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються  в суді,  Споживач  має  право  на  досудове  вирішення  спору шляхом задоволення пред’явленої претензії.

Якщо неякісно надані послуги з боку ЖЕО, як захистити себе та отримати перерахунок?